Партньори
От 2007 година SOCIЕTE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК е партньор на Националната художествена академия в осъществяване на културни и образователни проекти.
Сите Интернасионал дез`арт, Париж
РЕЗИДЕНТСКА ПРОГРАМА – ТВОРЧЕСКА СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ
Societe Generale Експресбанк подпомага двумесечния творчески престой на преподавателите и магистрите от Националната художествена академия. Комисия, съставена от водещи преподаватели и представители на SGEB, извършва селекция на кандидатите магистри за творчески престой в Сите Интернасионал дез`арт, Париж. Резултатите от конкурса за резидентската студентска програма – творчески специализации в Сите Интернасионал дез`арт, Париж се представят по време на изложбите на дипломираните магистри в галерия „Академия“.
Годишен конкурс за наградите на SOCIЕTE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК за студентите от о.к.с. „бакалавър”от всички специалности на НХА
В рамките на изложбата на дипломираните бакалаври, се присъждат и традиционните награди за постижения в областта на изкуството и дизайна от конкурса, обявен от Националната художествена академия и Societe Generale Експресбанк.
Целта на конкурса е да стимулира студентите от всички специалности на НХА, завършващи степен “Бакалавър”, както и да поощри най-високите им постижения, без ограничение по отношение на вида изкуство и използваната техника. Наградените участници получават награди от SGEB и първа откупна награда в полза на колекцията на банката.
културен проект за изложби на преподаватели и студенти в залите на SGEB.
Като част от партньорската програма за развитие на съвременното българско изкуство е културния проект за изложби на преподаватели и студенти в залите на банката.
През месец февруари 2010 г. в SGEB беше осъществена инициативата „Ден на изкуството”, в която взеха участие професори от НХА с представяне на лекции по актуални теми. Акцент в изложбата бе колекцията от 16 броя хелиографски копия от Рембранд, притежание на Музея на НХА.